poniedziałek, 2 lutego 2015

Zima w Tatrach

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że zimą częściej pada deszcz zamiast śniegu, a temperatura w dzień rzadko spada poniżej zera. Zima właściwie nie zaskakuje już ani kierowców ani drogowców, dlatego ci pierwsi bardzo się dziwią, kiedy akurat ich zasypie. Do tego stopnia, że w samochodzie wożą jedynie marną szczotkę na kiju zamiast porządnej łopatki... a potem starają się odkopać samochód za pomocą tegoż kija i zgarnąć śnieg za pomocą tejże szczotki. Ale poranne odśnieżanie (poranek w weekendy liczy się do godziny 11:00) rekompensują takie oto widoki:
W Poroninie zatrzymaliśmy się w domu o śmiesznej nazwie Giencyno Koncina (noclegi polecam), skąd blisko mieliśmy na termy (w czwartek zrobię małe podsumowanie).

Na Kasprowym Wierchu miało być -12 stopni i chyba było, bo kilka razy chowaliśmy się przed zimnem, a że nie wyjechaliśmy po to, aby się mrozić, tylko po to, aby się grzać w termach, to zarówno na Kasprowy jak i na Gubałówkę wjeżdżaliśmy kolejką.
A tak wygląda Giewont ze Słowacji:
4 komentarze:

 1. przepięknie tam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Beata, co to za obłędna czerwona szminka? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żebym ja to wiedziała... Za dużo ich mam. W dodatku same czerwone ;)

   Usuń

Proszę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Ty nie będziesz się nudzić przez 30 sekund, a ja będę miała motywację, aby dalej pisać :)