poniedziałek, 4 listopada 2013

Toruń na weekend

Gdzie zatrzymać się w Toruniu?


czyli dobry nocleg zawsze w cenie. Polecam Hotel Heban, Hotel 1231, Hotel Bulwar. Całkiem niezły standard można zastać w Petit Fleure czy Solaris. Powiedzmy, że Gotyk też daje radę, za to w Autosie możemy spodziewać się także niezłego zapewne śniadania. A czego nie polecam? Hostelu, w którym się zatrzymaliśmy i który mój mąż podsumował słowami: "Wszystko fajnie, tylko jak się obracałem w nocy, to sam siebie budziłem, bo tak łóżko skrzypiało"...

Gdzie i co w Toruniu zjeść?


najlepiej pierniki :)


ale te najlepiej zrobić w Muzeum Piernika:chociaż ich akurat nie można zjeść. Przy okazji wstawiam dzieła naszego autorstwa:
 Można zgadywać, kto ulepił serducho, a kto kogucika.

Pierniki warto popić kawą z makdonalda:
a potem zastanowić się, gdzie naprawdę można cokolwiek zjeść. 1 listopada znalezienie czynnego przytulnego lokalu to nie lada wyczyn. Nie rekomenduję miejsc na śniadanie, w których jajecznicy wprawdzie nie ma w karcie, ale zawsze chętnie zrobią, z ilu jaj? - a z ilu Pan chce? Podejrzana sprawa, zwłaszcza, że tę jajecznicę czuje się w przełyku co najmniej do południa.

Gdzie warto się wdrapać?


Widoki z wieży Katedry Św. Jana:
Charakterystyka podejścia:

typowy kręcioł, bez niespodzianek w stylu stopień-pułapka. Schodków nie liczyłam, natomiast wujaszek Google podpowiada, że jest ich 200.

Widoczność:

w zależności od pogody. U nas było deszczowo i nieco mgliście, inaczej z wieży katedry widać Giewont. Tzn. ten, no - chciałam powiedzieć dworzec PKP.

Dodatkowe atrakcje:  

Tuba Dei - trzeci co do wielkości dzwon w Polsce:nie zgadniecie, gdzie w Polsce jest dzwon "drugi co do wielkości"...


Widoki z wieży toruńskiego Ratusza:
Charakterystyka podejścia:

część drogi stanowią drewniane schody, dosyć strome.

Widoczność:

Po wdrapaniu się na wieżę znajdujemy się na wysokości 40 m, zatem osiągi nie powalają, ale cena wejścia nie jest wygórowana, więc można zaryzykować.

Dodatkowe atrakcje:  

Na górze siedzi Pan, który je kanapkę a przy okazji dogląda, czy turysta nie przypomina samobójcy.Charakterystyczne punkty Torunia


Osioł z brązu (z autorką wpisu)

jesienią
latem


Pies Filutek


jesieniąlatem
Piernikowa Aleja Gwiazd
Aleja Herbów Miast Hanzeatyckich i Handlowych
Rzeźba Piernikarki
Pomnik Mikołaja Kopernika
Fontanna z Flisakiem

jesieniąi latemBeata i Jędrek (jesteśmy atrakcją miasta zawsze wtedy, kiedy zaszczycamy je swoją obecnością)
POST ZAWIERA LOKOWANIE PRODUKTU. AUTORKA OTRZYMAŁA ZAPŁATĘ W POSTACI PACZKI PIERNIKÓW OD FIRMY KOPERNIK. PROJEKT ZREALIZOWANY WE WSPÓŁPRACY Z TORUŃSKIM ODDZIAŁEM TOWARZYSTWA PT.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Ty nie będziesz się nudzić przez 30 sekund, a ja będę miała motywację, aby dalej pisać :)