poniedziałek, 1 lipca 2019

Niebieskie Źródła

Ok 90 kilometrów od nas jest miejsce, do którego wczoraj dotarliśmy. Spokojne, urokliwe, i jak na trzydziestokilkustopniowe upały całkiem chłodne. Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła to turystyczna atrakcja na mapie Tomaszowa Mazowieckiego. Spacer można zaliczyć do kameralnych, na pewno nie było tam takiego natłoku turystów, jaki podobno obecnie panuje w Tatrach.

Wklejam kilka zdjęć, być może przekonają kogoś do zrobienia podobnej trasy.Źródła mogą przybierać różną barwę, a zależy to od pory dnia, pogody, ew. zachmurzenia. W tych malowniczych źródłach krasowych można zaobserwować także liczne ryby i... kaczki, które chętnie brały udział w sesji.Kilka kilometrów dalej znajduje się podziemna trasa turystyczna "Groty Nagórzyckie", będąca pozostałością po kopalni piasku, która działała tutaj od końca XVIII do początku XX wieku. Przejście korytarzami w towarzystwie przewodnika trwa około 30 minut, ale jeśli jesteście ciekawi tego, co ów przewodnik ma do przekazania lepiej nie zabierajcie trzylatków. Lena ewidentnie nie była zainteresowana historią eksploatacji nagórzyckiego złoża, a i ja nie byłam w stanie usłyszeć ani przeczytać legend z tym miejscem związanych. Generalnie wyszło na to, że kupiliśmy bilety jedynie po to, aby się nieco schłodzić...
 W moim subiektywnym rankingu podziemnych tras turystycznych ta niestety plasuje się bliżej końca. Zdecydowanie bardziej polecam np. Chełmskie Podziemia Kredowe lub Kopalnię Złota w Złotym Stoku.

1 komentarz:

Proszę zostaw po sobie ślad w postaci komentarza. Ty nie będziesz się nudzić przez 30 sekund, a ja będę miała motywację, aby dalej pisać :)